Informace denně 10.00 -17.00 +420 731 136 366

Sjezdové lyže
RTC Cross

RTC Cross
  • KATEGORIE: TEST VIP / unisex
  • MODEL: 2017/18
  • POUŽITÍ: ALL PISTE
  • DOSTUPNÉ DÉLKY: 160 cm
  • CENA: 54.900 Kč
  • CENA ODPRODEJE: 22.000 Kč
  • Konfigurace v našem test centru.

Robustní a tuhá lyže z řady Allmountain vhodná do všech sněhových podmínek, sandwichová technologie, vícevrstvé dřevěné jádro z výběrové topolové dýhy, dvojitý titanal, fiberglass, speciálně vyvinutá gumová vložka mezi jednotlivými vrstvami pro zvýšení elasticity lyže, povrch lyže RTC ISOCAP®, skluznice Isospeed Nano Highspeed, hrany s tvrdostí 48° Rockwell,výstupní servis Crystal glide finish by MONTANA.

Přehled vyráběných lyží

Délky [cm] Rádius [m] Geometrie
ŠpičkaStředPata
160 14,1      

Technologie

JÁDRO

Srdce lyží tvoří vícevrstvé dřevěné jádro vyrobené z výběrové topolové dýhy. Na rozdíl od ostatních dřevěných jader prakticky nedochází k jakýmkoli deformacím materiálu. Tato vlastnost topolové dýhy je podpořena použitím fenolických bočních stěn, které chrání jádro před vlhkostí. Ve srovnání s plastovými bočními panely ABS dosahuje fenol z hlediska agility lepších výsledků.

TITANAL

Jádro je u všech modelů lyží RTC podpořeno dvojitým titanalem. Titanal (slitina hliníku) se používá v různých tloušťkách dle typu lyže a slouží k zajištění ideální stability a torze lyže.

SKLOLAMINÁT / FIBERGLASS

RTC používají sklolaminát vyrobený na zakázku dle požadavků daného modelu lyže. Společně s polyesterovým plátnem slouží sklolaminát k vyrovnání různých vlastností materiálů.

GUMMI

Speciálně vyvinutá gumová vložka mezi jednotlivými vrstvami slouží pro zvýšení elasticity lyže.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA Unikátní a elegantní design tvoří s povrchovou úpravou lyže RTC ISOCAP® ideální kombinaci. Materiál ISOCAP® je charakterizován vynikajícími vlastnostmi a dokonalým zpracováním.
SKLUZNICE Skluznice Isospeed Nano Highspeed se vyrábí sinterickou metodou, která je velmi známá pro závodní úroveň výroby. Hlavními výhodami jsou perfektní kluzné vlastnosti skluznice, odolnost vůči mechanickému poškození a vysoká účinnost absorbce vosku při voskování za nižších teplot. Isospeed Nano Highspeed se používá také v rychlostním lyžování.
HRANY RTC používá vysoce odolné hrany s tvrdostí 48° Rockwell na Rockwellově stupnici tvrdosti materiálů.
VANCL sport
Mapa ČR