Skip to main content
Informace PO – NE / 8.00–18.00 +420 731 136 366

Skialpové lyže
Kästle TX 77

Kästle TX 77
  • KATEGORIE: TEST STANDARD / unisex
  • MODEL: 2022/23
  • POUŽITÍ: UNIVERSAL
  • ZAMĚŘENÍ: 50% stoupání / 50% sjezd
  • DOSTUPNÉ DÉLKY: 157, 166, 175 cm
  • VÁZÁNÍ: ATK Rent Me
  • CENA SETU: 41.140 Kč
  • CENA ODPRODEJE SETU: 23.900 Kč
  • Konfigurace setu v našem Test centru.

Inspirované závodními lyžemi s karbonovou konstrukcí a s EARLY RISE technologií jsou tyto lyže ideální na stoupání, ale i stabilní při sjezdu s dobrou přilnavostí hran. Vynikají také nízkou hmotností.

Lyže mají fosforeskující Hollowtech 3.0 v přední části, což zvyšuje bezpečnost při nočních výšlapech.

Přehled vyráběných lyží

Délky [cm] Rádius [m] Geometrie
ŠpičkaStředPata
157 11,0 121 77  107
166 13,1 121 77 107
175 14,6 121 77 107

Technologie

HOLLOWTECH Odstraněním nepotřebných vrstev materiálu ve špičce se snížila hmotnost lyže, což přináší rovnou několik výhod: vibrace se sníží až o 30 %, lyže získá na stabilitě, hrany mají větší přilnavost a celkově je díky nižší hmotnosti vedení lyží přesnější.
SEMI-CAP SIDEWALL KONSTRUKCE Konstrukce v sobě snoubí odolnost robustní technologie Cap s výkonem a stabilitou konstrukce Sidewall. Svrchní vrstva je přetažena dolů přes horní pás až k bočnici ABS; tento postup poskytuje přídavnou ochranu, zároveň však zachovává torzní tuhost jako u klasické konstrukce Sidewall.
DŘEVĚNÉ JÁDRO V konstrukci každé lyže Kästle je použito dřevěné jádro prvotřídní kvality vyrobené s přesností na desetinu milimetru. Druh dřeva, nebo kombinace různých druhů dřeva, je pečlivě vybírán pro každou modelovou řadu zvlášť s ohledem na předem určené použití lyže.
STANDART CAMBER Výrazné zvednutí středu lyže nad podložku, kdy se kontaktní body skluznice se sněhem nacházejí co nejblíže oběma koncům lyže. Efektivní hrana je tak delší a lyže zahajuje oblouk rychleji a větší přesností.
ELLIPTICAL RADIUS Každý model Kästle lyží má své jedinečné carvingové vlastnosti: rádius přizpůsobený středu. Lyže totiž navrhujeme každé zvlášť, podle toho, na jaké použití jsou určeny. Tvar radiu Elliptical Radius (oválný) určuje, jak rychle a agresivně lyže zahajuje oblouk i jak z něj vyjíždí.
HOOK FREE SHOVEL – HOOK FREE TAIL Provedením špičky a paty lze regulovat agresivitu lyží. HOOK FREE SHOVEL je delší špička, která se často kombinuje s technologií Early nebo Progressive Rise. Kontaktní bod je zde posunut bliže ke středu lyže, díky čemuž jsou lyže v obloucích tolerantnější a hravější. HOOK FREE TAIL se často kombinuje s technologií Dual Rise a má delší patku, přičemž kontaktní bod se nachází dále u středu lyže. Výsledkem je tolerantní, hravá lyže při výjezdu z oblouku.