Informace denně 10.00 -17.00 +420 731 136 366

Skialpové lyže
Kästle TX 93

Kästle TX 93
  • KATEGORIE: TEST STANDARD / unisex
  • MODEL: 2022/23
  • POUŽITÍ: UNIVERSAL
  • ZAMĚŘENÍ: 50% stoupání / 50% sjezd
  • DOSTUPNÉ DÉLKY: 170, 178, 186 cm
  • VÁZÁNÍ: ATK Rent Me
  • CENA SETU: 41.140 Kč
  • CENA ODPRODEJE SETU: 23.900 Kč
  • Konfigurace setu v našem Test centru.

Nová inovativní konstrukce z karbonu a skelných vláken s technologií DUAL RISE zajistí maximální stabilitu a příjemný float. Model TX93 vyniká bezkonkurenčním výkonem při sjezdu při minimální hmotnosti a představuje nejuniverzálnější touringové lyže této řady Kästle. Třešničkou na dortu je nová svítící technologie HOLLOWTECH 3.0, která poskytuje větší pocit jistoty při oblíbeném nočním touringu. Perfektní univerzální lyže pro zkušené lyžaře, např. rakouské horské a lyžařské průvodce, pro něž je výstup stejně důležitý jako sjezd! Konstrukce a šířka středu lyží je přizpůsobena tak, aby se skialpová túra stala od výstupu až po sjezd v náročném terénu nezapomenutelným zážitkem.

Přehled vyráběných lyží

Délky [cm] Rádius [m] Geometrie
ŠpičkaStředPata
162 13,0 129 93 115
170 15,0 129 93 115
178 17,0 129 93 115
186 19,0 129 93 115

Technologie

S technologií Rise optimalizujeme provedení špičky lyže a kontrolujeme float s ohledem na určené použití lyží. PROGRESSIVE RISE pro optimální vztlak a snadné zatáčení ve volném terénu. S technologií DUAL RISE a přizpůsobeným carnber profilem jsme vytvořili lyže, které zaručují maximální vztlak i v tom nejhlubším sněhu, aniž by ztratily na kvalité při jízdě na sjezdovkách. ​

HOLLOWTECH Odstraněním nepotřebných vrstev materiálu ve špičce se snížila hmotnost lyže, což přináší rovnou několik výhod: vibrace se sníží až o 30 %, lyže získá na stabilitě, hrany mají větší přilnavost a celkově je díky nižší hmotnosti vedení lyží přesnější.
SEMI-CAP SIDEWALL KONSTRUKCE Konstrukce v sobě snoubí odolnost robustní technologie Cap s výkonem a stabilitou konstrukce Sidewall. Svrchní vrstva je přetažena dolů přes horní pás až k bočnici ABS; tento postup poskytuje přídavnou ochranu, zároveň však zachovává torzní tuhost jako u klasické konstrukce Sidewall.
DŘEVĚNÉ JÁDRO V konstrukci každé lyže Kästle je použito dřevěné jádro prvotřídní kvality vyrobené s přesností na desetinu milimetru. Druh dřeva, nebo kombinace různých druhů dřeva, je pečlivě vybírán pro každou modelovou řadu zvlášť s ohledem na předem určené použití lyže.
STANDART CAMBER Výrazné zvednutí středu lyže nad podložku, kdy se kontaktní body skluznice se sněhem nacházejí co nejblíže oběma koncům lyže. Efektivní hrana je tak delší a lyže zahajuje oblouk rychleji a větší přesností.
ELLIPTICAL RADIUS Každý model Kästle lyží má své jedinečné carvingové vlastnosti: rádius přizpůsobený středu. Lyže totiž navrhujeme každé zvlášť, podle toho, na jaké použití jsou určeny. Tvar radiu Elliptical Radius (oválný) určuje, jak rychle a agresivně lyže zahajuje oblouk i jak z něj vyjíždí.
VANCL sport
Mapa ČR