Skip to main content
Informace PO – ČT / 9.00–17.00 +420 731 136 366

Bootfitting | individuální tvarování lyžařských bot

Tvarování lyžařských bot bychom měli řešit až poté, kdy jsme v nových botách na svahu strávili několik dní.

Pokud i po pár dnech lyžování registrujeme problémy jako jsou odřeniny, nepříjemný tlak nebo dokonce bolesti některých částí nohou, měli bychom vyhledat službu Bootfitting. Tato služba nám nabízí 3 možnosti, jak docílit maximálního přizpůsobení lyžařských bot vašim nohám.

  • Tepelná úprava vnitřní botičky
  • Tvarování skeletu – zahřívání, vytlačování a případné vybrušování
  • Ortopedická stélka

Tvarování skeletu se využívá u výraznějších problematických míst, kde je potřeba skelet vytáhnout. Důležité je přesně definovat, kde nás „bota tlačí“. Toto místo je třeba označit a společně se domluvit, jak moc si přejeme dané místo individuálně upravit. Většinou na poprvé zvětšujeme skelet o dva milimetry. Je třeba myslet na to, že co se jednou vytáhne či vybrousí, již nejde vrátit zpět.

Bootfitting

Vlastní vytažení skeletu probíhá na speciálním stroji. V našem případě využíváme Ultracam Universal Top Plus Digital s digitálně nastavitelnou teplotou a chladící technikou, kdy se skelet boty nahřeje až změkne a následně je pomocí specifických nástrojů vytlačován o předem definovaný počet milimetrů.

Můžeme řešit ovšem i opačný problém – příliš volný skelet. Zde se jedná o případy, kdy i přes správně zvolenou velikost a model je tvar nohy zákazníka natolik specifický, že v některých částech boty zůstává volné místo. Typicky se jedná o oblasti achilovky a patního lůžka. Zde je možné nalepit na vnitřní botičku speciální pěnovou hmotu různých tvarů tak, aby perfektně zapadla do skeletu, vyplnila volné místo v botě a zamezila tak zvedání paty uvnitř skeletu.

Dalším způsobem, jak docílit ideálního pohodlí vašich lyžáků, je využití ortopedických stélek. V našem případě nabízíme předdefinované stélky značky Sidas ve třech úrovních (pro vysokou, střední a nízkou klenbu).

Ultracam

Naším cílem je na základě individuálních požadavků upravit lyžařskou obuv tak, aby bylo lyžování zážitkem bez bolesti.

Ceny služby Bootfitiing

Konzultace – 1 hodina

700 Kč

Konzultace – 30 minut

400 Kč

Vytažení jednoho místa

400 Kč

Korekce již vytlačeného místa

300 Kč

Tepelná úprava vnitřní botičky

800 Kč

Tepelná úprava skeletu boty K2

1.000 Kč

Podpora jednoho konkrétního bodu

100 Kč (zvýraznění jednoho místa pomocí nalepení pěnové vrstvy)

Objednávky

Rezervujte si váš termín s bootfitterem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo se s námi spojte telefonicky na čísle +420 739 220 990.