Informace denně 10.00 -17.00 +420 731 136 366

Bootfitting | individuální tvarování lyžařských bot

Tvarování lyžařských bot bychom měli řešit až poté, kdy jsme v nových botách na svahu strávili několik dní.

Pokud i po pár dnech lyžování registrujeme problémy jako jsou odřeniny, nepříjemný tlak nebo dokonce bolesti některých částí nohou, měli bychom vyhledat službu Bootfitting. Tato služba nám nabízí 3 možnosti, jak docílit maximálního přizpůsobení lyžařských bot vašim nohám.

  • Tepelná úprava vnitřní botičky
  • Tvarování skeletu – zahřívání, vytlačování a případné vybrušování
  • Ortopedická stélka

Tvarování skeletu se využívá u výraznějších problematických míst, kde je potřeba skelet vytáhnout či vybrousit. Důležité je přesně definovat, kde nás „bota tlačí“. Toto místo je třeba označit a  společně se domluvit, jak moc si přejeme dané místo individuálně upravit. Většinou na poprvé zvětšujeme skelet o dva milimetry, ať už vytažením či vybroušením. Je třeba myslet na to, že co se jednou vytáhne či vybrousí, již nejde vrátit zpět.

Bootfitting

Vlastní vytažení skeletu probíhá na speciálním stroji. V našem případě využíváme nejmodernější Ultracam Universal Top Plus Digital s digitálně nastavitelnou teplotou a chladící technikou, kdy se skelet boty nahřeje až změkne a následně je pomocí specifických nástrojů vytlačován o předem definovaný počet milimetrů.

Vybrušování se provádí pomocí speciální brusky, kdy je nejprve třeba skelet pro lepší přístup roztáhnout na bootfitterské lavici. Vybrušování se nejčastěji provádí v oblasti prstů (špičky skeletu) nebo po stranách chodidla. Skelet lze vytahovat a brousit prakticky kdekoliv kromě oblastí pod přezkami.

Můžeme řešit ovšem i opačný problém – příliš volný skelet. Zde se jedná o případy, kdy i přes správně zvolenou velikost a model je tvar nohy zákazníka natolik specifický, že v některých částech boty zůstává volné místo. Typicky se jedná o oblasti achilovky a patního lůžka. Zde je možné nalepit na vnitřní botičku speciální pěnovou hmotu různých tvarů tak, aby perfektně zapadla do skeletu, vyplnila volné místo v botě a zamezila tak zvedání paty uvnitř skeletu.

Dalším způsobem, jak docílit ideálního pohodlí vašich lyžáků, je využití ortopedických stélek. V našem případě nabízíme předdefinované stélky značky Sidas ve třech úrovních (pro vysokou, střední a nízkou klenbu).

Ultracam

Naším cílem je na základě individuálních požadavků upravit lyžařskou obuv tak, aby bylo lyžování zážitkem bez bolesti.

Ceny služby Bootfitiing

  • Konzultace – 300 Kč
  • Vytažení jednoho místa – 400 Kč
  • Broušení jednoho místa – 300 – 600 Kč dle složitosti
  • Korekce již vytlačeného místa – 200 Kč
  • Tepelná úprava vnitřní botičky – 800 Kč
  • Podpora jednoho konkrétního bodu – 100 Kč (zvýraznění jednoho místa pomocí nalepení pěnové vrstvy)

Pro naše zákazníky je v rámci prodeje lyžařských bot konzultace, tepelná úprava botičky a vytažení jednoho místa skeletu ZDARMA.

Objednávky

Rezervujte si váš termín s bootfitterem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo se s námi spojte telefonicky na čísle +420 739 220 990.

VANCL sport
Mapa ČR