Informace denně 10.00 -17.00 +420 731 136 366

Skialpové lyže
Black Crows Camox Freebird

Black Crows Camox Freebird
 • KATEGORIE: TEST STANDARD / unisex
 • MODEL: 2022/23
 • POUŽITÍ: UNIVERSAL
 • ZAMĚŘENÍ: 50% stoupání / 50% sjezd
 • DOSTUPNÉ DÉLKY: 178, 183, 188 cm
 • CENA SETU: 39.380 Kč
 • CENA ODPRODEJE SETU: 24.900 Kč
 • Konfigurace setu v našem Test centru.

Freetouring i skialpinismus, těžký batoh, dlouhý přechod, zmrzlý i hluboký sníh – v tom všem budeš s lyžemi Camox Freebird v pohodě. Ať už ujíždíš na túrách v Livignu nebo dáváš přednost Chopoku s kombinací vleku a šlapání, tenhle model je přesně pro tebe. Skialpinistická univerzálka, která tě během sezóny nezklame na tvrdém sněhu, prašanu ani v mokrém terénu.

Nově vylepšené Black Crow Camox Freebird jsou živé, chytlavé a lehké. Aktualizovaný tvar a konstrukce podporuje mírně užší šířku lyže a je také lehce měkčí než předchozí generace, ale umožňuje lepší stabilitu na hraně díky užšímu středu a širší patě/špičce.

Nový Camox Freebird je výkonnější, ale také pohodlnější!

Přehled vyráběných lyží

Délky [cm] Rádius [m] Geometrie
ŠpičkaStředPata
157,1 17,0 132  95  111 
164,3 17,0 134  95  112 

171,1

17,0 134  95  113 
178,4 17,0 136 95  114
183,4 17,0 136  95  115 
188,2 17,0 136  95 116

Technologie

Zážitek z jízdy v prašanu i tvrdém sněhu

Pokud hledáš ideální lyži na skialp i freeride, je 96 mm pod středem tvoje ideální šířka. V měkkém sněhu vytváří dostatečný tlak, který tě neutopí, a z každé jízdy vytěží maximální zážitek, který si díky snadné ovladatelnosti vždycky užiješ. 17% rocker a dlouhá špička zlepšují vztlak a dodávají lyži stabilitu, lyže se nekouše ani v přefoukaném sněhu.

Měkčí špička, patka a celkově vyladěná tuhost zajistí, že se ti lyže nezařízne do měkkého sněhu, ale zůstane plavat na povrchu. Tuhý střed zabezpečí stabilitu na ledě.

Dobrý grip ti dodá jistotu během náročných sjezdů i při rychlé jízdě v dlouhých obloucích

Správný poměr mezi podélnou a příčnou tuhostí je klíčem k tvojí stabilitě a snadné ovladatelnosti lyží black crows. To si při konstrukci modelu dobře uvědomoval i Julien Regnier, který v zájmu tvé stability a bezpečí vložil do lyže camox freebird následující prvky –

 • Titanová výztuž ve středu lyže – tlumí vibrace, dává lyži klid a grip – stabilita v rychlosti.
 • Karbon po celé délce – rozkládá zatažení na celou délku lyže, vysoká torzní tuhost.
 • Sklolaminát – vysoká torzní tuhost a dlouhá životnost – lyže neuskakuje v oblouku.
 • Středně dlouhý camber – dostatečný kontakt lyže se sněhem – hrana dobře drží v rychlosti.
Snadnou ovladatelnost oceníš v úzkých a strmých žlabech Během jízdy ve volném terénu je potřeba rychle měnit směr, vyhnout se skále, nerovnosti nebo bezpečně projet úzkým místem. Snadná ovladatelnost lyží camox freebird ti umožní sjíždět i náročnější terény s větším prožitkem. Vždyť hlavním přínosem lyží black crows je právě lehkost jízdy a snadné ovládání – ať už jsi ostřílený lyžař nebo skialpový začátečník.
Vznik Black Crows

Bruno Compagnet a Camille Jaccoux, dvě ikony závodního světa freeridingu, závody Freeride World Tour. Bruno – první Evropan, který kdy vyhrál  Freeride World Championship na Aljašce. Camille – bývalý člen Francouzské lyžařské reprezentace, dublér Jamese Bonda. Potkali se v Chamonix a jednou večer u piva se shodli na tom, že na trhu prostě chybí lyže, se kterými by sjeli z Aigulle du Midi až do Chamonix. Takové, které by skvěle fungovaly na všech typech sněhu, které jsou pro evropské svahy typické – od tvrdého, sfoukaného svrchu, přes prašan až po mokrý firn v dolině.

Rok nato představili první lyže corvus, které pod značkou black crows přinesly freeridovému světu zcela unikátní tvar a s ním i nový standard. Zavázali se k tomu, že každá jedna lyže musí splňovat podmínky skvělých jízdních vlastností na všech typech sněhu.

VANCL sport
Mapa ČR